Tikriausiai ne kartą esate ką nors pirkusios vien dėl to, kad jus sužavėjo spalva? Paprastai, pirkdamos naujus drabužius, pirmiausia atkreipiame dėmesį į spalvą. Tačiau bėgant metams keičiasi mūsų išvaizda ir oda, todėl kai kurios spalvos, kurios anksčiau tiko, brandesniame amžiuje nebesuteikia norimo žavesio. Todėl norime pasiūlyti kelis patarimus brandaus amžiaus moterims, kaip pasirinkti tinkamas spalvas formuojant savo stilių.
Spalva yra vienas svarbiausių elementų formuojant nepriekaištingą įvaizdį. Tinkamai pasirinktos drabužių ir aksesuarų spalvos suteikia asmenybei gyvybingumo, harmonijos, daugiau pasitikėjimo savimi ir kt. Netinkamai pasirinktos spalvos gali turėti visai priešingą rezultatą ir jas pasirinkus galima sukurti blankų ir apatišką įvaizdį.
Spalvų analize vadinamas procesas, kurio metu, atsižvelgiant į odos atspalvį, akių ir natūralią plaukų spalvą nustatomos labiausiai tinkančios spalvos. Remiantis pirminiais ir baziniais spalvų analizės principais, pagal odos atspalvį žmonės skirstomi į keturis metų laikus. Žmonės, kurių odos atspalvis yra šiltas (geltonas), priskiriami rudeniui arba pavasariui, o tie, kurių oda turi šaltą (mėlyną) atspalvį – žiemai arba vasarai. Tačiau šiomis dienomis keturių metų laikų spalvų paletės yra išplėstos iki 16 spalvų, nes daugelis žmonių iš tikrųjų turi daugiau nei vienam metų laikui būdingų spalvos bruožų.
Su metais tampame išmintingesnės ir pastovesnės, todėl vis tvirčiau žinome, kas mums iš tikrųjų labiausiai patinka. Tai pasakytina ir apie mums patinkančias spalvas. Kai renkamės drabužius, taip pat paprastai linkstame prie savo mėgstamų spalvų. Tačiau jos ne visada dera prie odos atspalvio. Todėl kiekvieną patikusį drabužį reikėtų įvertinti kuo objektyviau, atsižvelgiant į tai, kaip jo spalva derės prie odos. Jei vis dėlto nuspręsite drabužį pasirinkti vien dėl to, kad jis yra jūsų mėgstamos spalvos, kuri jums iš tikrųjų netinka, toks drabužis neturėtų būti pagrindine jūsų aprangos dalimi. Dalis spalvų (ypač labai ryškios ir intensyvios) visai netinka kai kurioms aprangos detalėms.
Turbūt ne vienai moteriai yra tekę išgirsti komplimentų, kaip nuostabiai tinka pasirinktas drabužis – suknelė, marškinėliai ir kt., prie jos akių spalvos! Iš tiesų, taip sakydami, žmonės turi galvoje, kad drabužių spalva dera prie akių spalvos! Tačiau nereikėtų suformuoti įpročio drabužius derinti prie akių spalvos, nes galima lengvai prašauti pro šalį. Visų pirma drabužius reikėtų derinti prie odos spalvos.
Jau minėjome, kad bėgant metams odos atspalvis kinta. Paprastai ji tampa šiek tiek raudonesnė, nes oda būna labiau pažeidžiama, susilpnėja ir ima trūkinėti veido odoje esantys kapiliarai. Todėl, sulaukus brandesnio amžiaus, sunkiau pasiekti norimą rezultatą, dėvint raudonos spalvos drabužius ar aksesuarus. Tą patį galima pasakyti ir apie pastelines spalvas, kurios lengviau „susilieja“ su oda. Pagrindiniams drabužiams išmintingiau rinktis tamsesnes spalvas, kaip antai juoda, tamsiai mėlyna arba bordo, ir papildyti jas kitomis spalvomis, o su pastelinėmis spalvomis ir raudonais atspalviais elgtis atsargiai.
Taigi, paklauskime savęs, ar kada nors esame pasirinkusios drabužį, kuris mums labai patiko dėl spalvos, bet neilgai trukus supratome, kad jis mums visai netinka? Tikriausiai daugelis moterų žino, ką tai reiškia. Jei nebenorite kartoti tokių klaidų, stenkitės vadovautis šiais praktiškais patarimais, kurie gali palengvinti asmeninio stiliaus formavimą brandžiame amžiuje.