Kaip veiksmingai „praretinti“ savo drabužių spintą

Kaip veiksmingai „praretinti“ savo drabužių spintą

Ne viena moteris, pravėrusi savo drabužių spintos duris, dažnai griebiasi už galvos, kai reikia sugalvoti, kuo galėtų apsirengti. Paradoksalu, tačiau su tokia problema susiduriama ne dėl drabužių stygiaus, o dėl jų pertekliaus. Kai drabužių spinta lūžta nuo drabužių, kurie sudėti be jokios tvarkos ir kurių daugelis jau ne vienus metus nebuvo dėvimi arba apie kurių egzistavimą apskritai buvo pamiršta, tai reikšmingai apsunkina kasdienybę. 

Taigi, jei jūs jau seniai pritrūkote pakabų ir vietos lentynose, pats metas praretinti savo drabužių spintą! Tai padės jums sutaupyti daug laiko, sumažinti stresą ir kasdienį nusivylimą. Be to, galėsite ir sutaupyti, nes pagaliau žinosite, kokius drabužius jau turite ir kokių jums iš tikrųjų trūksta.

Atrinkite dėvėti netinkamus drabužius

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo lengviausios užduoties ir savo drabužių spintoje atrūšiuoti dėvėti nebetinkamus drabužius, pvz., tuos, kurie yra suplyšę, išblukę ar kitaip pažeisti.

Atsisakykite to, kas jums netinka

Suprantama, kad kūno apimtys bėgant laikui kinta, todėl, jei jums paprastai tinka tarpiniai dydžiai, net jei tam tikrų dydžių drabužių jau kurį laiką nedėvėjote, dalį jų verta pasilikti. Kaip bebūtų, jei jau seniai netvarkėte savo drabužių spintos, labai tikėtina, kad joje tikrai yra pakankamai daug jums visiškai nebetinkamų drabužių, kurių galite atsisakyti dėl to, kad jie jums apskritai niekada netiko, arba dėl to, kad visai pasikeitė jūsų dydis arba stilius. Visi jums netinkantys drabužiai daro įtaką jūsų psichologinei būsenai – ypač, kai susiduriate su sunkumais bandydamos suformuoti savo kasdienį įvaizdį, todėl juos reikėtų parduoti, padovanoti arba paaukoti.

Atrinkite sezoninius drabužius

Prieš kiekvieną naują sezoną iš savo drabužių spintos vertėtų išimti praėjusių sezonų drabužius, kad spintoje atlaisvintumėte reikiamą vietą. Tuo tarpu, jei rasite tokių drabužių, kurių pernai visai nedėvėjote, jų reikėtų atsisakyti. Drabužius, kurie yra skirti kitiems sezonams, laikykite atskirai, kad jie jums netrukdytų.

Peržiūrėkite kiekvieną drabužį

Kai tvarkote drabužių spintą, reikėtų išimti iš spintos ir kritiškai įvertinti kiekvieną joje esantį drabužį. Kai tai padarysite, į spintą grąžinkite tik tuos drabužius, kuriuos iš tikrųjų mėgstate ir dažnai dėvite. Jei bent šiek tiek dvejojate dėl kurio nors drabužio – galbūt tikrai laikas su juo atsisveikinti?

Užpildykite spintą mėgstamais drabužiais

Jei norite, kad jūsų drabužių spinta būtų jūsų draugė, o ne priešė, pabandykite ją užpildyti jums labai patinkančiais drabužiais. Tai reiškia, kad daugybę įvairių tos pačios rūšies drabužių reikėtų susiaurinti iki labai mėgstamos suknelės, stilingo diržo, švarkelio, rankinės ir kt. Jei turėsite ne per daug, bet labai mėgstamų ir dažnai dėvimų drabužių bei aksesuarų, jausitės daug geriau pravėrusios drabužių spintos duris.

Neleiskite, kad drabužiai nuolat kauptųsi

Ar pastebėjote, kad tam tikrus drabužius savo drabužių spintoje laikote tam, kad galėtumėte jais apsirengti tada, kai rasite prie jų derančius tobulus aksesuarus? Jei taip, tokių drabužių jums tikrai nereikia kaupti. Metas atsisakyti tokios taktikos, kai vienas pirkinys veda prie kito, nes tokiu atveju tik kaupsite drabužius, jie užims daug vietos, nebus praktiški ir kartu tuštins jūsų piniginę. Turite ieškoti tokių drabužių, kurie papildytų jūsų jau turimą garderobą.

Mažiau yra geriau

Ar žinojote, kad didžiąją dalį laiko dėvime tik penktadalį savo turimų drabužių? Todėl pabandykite dvi savaites pusę savo drabužių laikyti kitoje vietoje. Galite būti tikros, kad tokio eksperimento pabaigoje būsite maloniai nustebintos, nes suprasite, kad gyventi ir tinkamai apsirengti daug lengviau tada, kai drabužių spintoje yra mažiau drabužių.

 (290)